| Specification | Value |
|---|---|
| Head Diameter | 26.00 mm / 26,00 mm |
| Length | 64.30 mm |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport / ATV / Street |
| Units | Each |
| Product Name | Valve |
| Stem Diameter | 5.00 mm |
| Application | Intake |
- Vesrah valves are precision manufactured from top-quality materials to match OEM valves
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1996-2001 | Yamaha | XC125 Riva 125 |
| 1989-2004 | Yamaha | YFA-1 Breeze125 |
| 2004-2013 | Yamaha | YFM125 Grizzly |
| 1995-2002 | Yamaha | XV250 Virago |
| 2011-2013 | Yamaha | YFM125 Raptor |