| Specification | Value |
|---|---|
| Length | 78" |
| Units | Each |
| Type | Tie-Down |
| Width | 1-1/2" |
| Material | Nylon |
| Load Capacity | 990 lb |
| End Type | Loop |
| Color/Finish | Black |
| Model | Soft Tie |
| Product Name | Strap |
| Riding Style | Street |
- Heat transferred logo
- Double security stitching
- 990 lb. capacity
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black