| Specification | Value |
|---|---|
| Riding Style | Street |
| Style | Fringed / Studs / Concho |
| Closure | Buckle |
| Type | Front Fork |
| Width | 12" |
| Base Color | Black |
| Units | Each |
| Finish | Chrome |
| Color/Finish | Black / Chrome |
| Depth | 2-1/2" |
| Model | American Classic |
| Product Name | Tool Bag |
| Height | 5" |
| Material | Synthetic Leather |
| Mounting Position | Front |
- Black synthetic leather matches American Classic saddlebags
- Mounts quickly and easily to front fork or sissy bar with included cable ties
- Studs, conchos and fringe give a distinctive flair
- 12" L x 2½" W x 5" H
- Color:
- Black