| Specification | Value |
|---|---|
| Length | 12" |
| Material | Synthetic Leather |
| Product Name | Saddlebag |
| Color/Finish | Brass / Black |
| Riding Style | Street |
| Height | 5-1/2" |
| Width | 9-1/2" |
| Base Color | Black |
| Finish | Matte |
| Closure | Buckle |
| Units | Set |
| Shape | Slant |
- Sized to fit any bike
- Sewn-in handles for easy transfer from the bike
- Plastic reinforcing for shape retention
- Made in the U.S.A.
- Saddlebag support brackets (sold separately) are strongly recommended
- Color:
- Black