| Specification | Value |
|---|---|
| Features | Detachable Yoke |
| Height | 9-1/2" |
| Material | Synthetic Leather |
| Product Name | Saddlebag |
| Units | Pair |
| Riding Style | Street |
| Closure | Quick Release / Buckle |
| Depth | 5-1/2" |
| Model | Raptor |
| Width | 12" |
| Base Color | Black |
| Color/Finish | Black |
| Shape | Slant |
- Hook-and-loop securing tabs; quick-release mounting
- Designed to mount under or over the seat
- Zippered yoke
- Made in the U.S.A.
- Saddlebag supports are recommended for all saddlebags.
- All saddlebags are fully reinforced with internal plastic tub allowing for hard-mount and quick-release modifications.
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black