| Specification | Value |
|---|---|
| Material | Silicone / Aluminum |
| Riding Style | Off-Road |
| Inside Diameter | 15 mm |
| Type | Top End |
| Units | Each |
| Outside Diameter | 20 mm |
| Product Name | Bearing |
| Size | Standard |
| Application | Piston |
| Length | 17.8 mm |
- Forged from high-silicone aluminum alloy for maximum strength and dependability
- High-quality bearings are manufactured to the highest standards; case-hardened for maximum life and smooth operation at high engine speeds
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1998-2000 | Yamaha | YZ125 |
- MAP:
- Yes
- Size:
- SM