| Specification | Value |
|---|---|
| Riding Style | Snow |
| for Track Length | 141" / 358 cm |
| Product Name | Studding Template |
| Type | Track |
| Units | Each |
| for Track Pitch | 76 mm / 3" |
| for Track Ply Rating | 1 Ply |
| for Track Width | 38 cm / 15" |
- Follow the instructions and you will have the highest level of precision stud placement
- Stud patterns on Woody's templates are CAD-designed to maintain track balance
- Printed on laminated heavy card stock
- Supplier:
- Parts Unlimited