| Specification | Value |
|---|---|
| Type | Top End |
| Units | Each |
| Outside Diameter | 19 mm |
| Length | 17.3 mm |
| Product Name | Bearing |
| Riding Style | Off-Road |
| Application | Connecting Rod |
| Inside Diameter | 15 mm |
- Premium universal needle bearing
- Precision manufactured from quality materials
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1990-2007 | Honda | CR125 |
| 1988-2007 | Honda | CR125R |
| 2011 | Honda | CR150R |
| 1997-2013 | Husqvarna | CR125 |
| 1997-2013 | Husqvarna | WR125 |
| 2011 | Husqvarna | CR150 |
| 1994-1997 | Kawasaki | KX125 |
| 2001-2014 | Yamaha | YZ 125 F |
| 2002-2026 | Yamaha | YZ125 |
| 2020-2025 | Yamaha | YZ125X |
- Supplier:
- Parts Unlimited