| Specification | Value |
|---|---|
| Product Name | Bearing |
| Riding Style | Watercraft / Off-Road / Street / ATV |
| Application | Connecting Rod |
| Inside Diameter | 18 mm |
| Type | Top End |
| Units | Each |
| Outside Diameter | 22 mm |
| Length | 23.5 mm |
- Premium universal needle bearing
- Precision manufactured from quality materials
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1992-2013 | Husqvarna | CR 360 |
| 1998-2002 | Husqvarna | WR360 |
| 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 | Husqvarna | WR 360 |
| 1980-1984 | Kawasaki | KDX250 |
| 1978-2007 | Kawasaki | KX250 |
| 1987-1993 | Kawasaki | JS650 650SX |
| 1983, 1988 | Kawasaki | KXT 250 Tecate |
| 1984-1987 | Kawasaki | KXT250 Tecate |
- Supplier:
- Parts Unlimited