| Specification | Value |
|---|---|
| Length | 24.8 mm |
| Product Name | Bearing |
| Application | Connecting Rod |
| Outside Diameter | 24 mm |
| Riding Style | Off-Road |
| Units | Each |
| Inside Diameter | 19 mm |
| Type | Top End |
- Premium universal needle bearing
- Precision manufactured from quality materials
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1988-2004 | Kawasaki | KX500 |
| 1975-1976 | Kawasaki | KX400 |