| Specification | Value |
|---|---|
| Bridge Width | 13 mm |
| Lens Color/Finish | Brown / Gradient |
| Riding Style | Street / Adventure Touring / Dual-Sport |
| Base Color | Pink |
| Lens Height | 44 mm |
| Material | Polycarbonate |
| Product Name | Sunglasses |
| Features | Scratch Resistant / Shatter Resistant |
| Model | Stella |
| Size Group | Adult |
| Color/Finish | Pink / Rose Gold / Matte |
| Lens | Single |
| Lens Width | 113 mm |
| Temple Width | 109 mm |
| Finish | Matte |
| Frame Width | 130 mm |
| Units | Each |
- Lightweight frame and adjustable rubber nose pads designed to maintain a secure, comfortable fit throughout all types of physical activities
- Anti-scratch, 100% UV protection, shatter-resistant polycarbonate lenses
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Pink